niedziela, 29 października 2017

Smile! | charakteryzacja na Halloween

Kiedy po raz pierwszy dodawałam post Halloween'owy - a było to już 5 lat temu - spodziewałam się głównie masy krytyki, a okazało się, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyliście!
Każdy z nas spotyka się z opiniami, że ta czy inna tradycja, to zachodnia naleciałość i nie powinno się jej podtrzymywać w Polsce. Co jednak ze świętem Dziadów, w które to nasi przodkowie przebierali się w zwierzęce skóry, strugali przerażające, drewniane maski i... ostro imprezowali nad grobami swoich zmarłych bliskich, gdzie syto jedli i bynajmniej, wódki za kołnierz nie wylewali? Ponad to, Halloween wywodzi się z Irlandii, która jest mocno katolickim krajem (mam oczywiście na myśli Republikę Irlandii) i tam celtyckie tradycje nie kłócą się z wiarą chrześcijańską.
Ja uważam, że nie ma co sobie odbierać powodów do małej imprezy, zwłaszcza, że sporo naszych świąt opiera się na powadze i zadumie. Na zadumę też przyjdzie pora, a tymczasem... uśmiech! ;)Swoją charakteryzację wykonałam za  pomocą sztucznej skóry domowej roboty - czyli żelatyny z wodą - oraz cieni do powiek i pomadek. Sposób jest banalnie prosty, wystarczy puścić wodzę fantazji i możemy wykreować zerwaną twarz, poderżnięte gardło, wyrwany policzek czy właśnie chelsea smile. Do tego odrobina bordowego cienia pod oczy i creepy wygląd gotowy! Dorobiłam sobie też tematyczne paznokcie, wzorki malowałam ręcznie, oczywiście lakierami hybrydowymi. Na pozostałych paznokciach mam lakier z Dresslilly, ten magnetyczny. Udało mi się osiągnąć ciekawy efekt pasków, dzięki magnesowi na lodówkę :D

charakteryzacja - ja
zdjęcia - Mateusz :*
bluza - własność Mateusza :)
kot - właściciel mieszkania, dziękujemy za użyczenie na potrzeby zdjęć (i życia, by the way)
11 komentarzy:

 1. Świetny makijaż powiedz czym zrobiłaś tą krew i rozciecie? ;)
  http://malamalenka.blogspot.com/?m=1
  zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 2. Charakteryzacja wygląda super realistycznie! A co do samego Halloween, sam go nie obchodzę,ale faktem jest że staje się coraz popularniejsze u nas,a odrobina zabawy nikomu nie zaszkodzi...

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie

  http://nouw.com/skucinska

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra :) moj makijaż haloweenowy nie był aż tak efektowny ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Efektownie wygląda ten uśmiech! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Halloween już za nami, ale dalej Twoja charakteryzacja robi wrażenie :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow love your style ^-^
  Browsing more wedding dresses, welcome to visit: https://www.freezbuy.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i jednocześnie informuję, że komentarze zawierające wulgaryzmy oraz te bezpośrednio mnie obrażające nie zostaną zaakceptowane. Odróżniaj krytykę od plucia jadem.